Aynı Gün Aynı Seansda İmplantlarım Yapılıp Dişlerim Takılabilir Mi?

Aynı gün aynı seansda implantlarınızın yapılıp protezinizin(diş) takılması mümkündür. Bu seçeneği dünya üzerinde ÇAĞ DENTAL MEGAGEN implantları ile R2GATE sistemi ile diş hekimlerimiz tarafınca uygulanabilir. Ve aynı gün içinde ağzınızda diş ile koltuktan kalkabilme şansına sahipsiniz. BİR GÜNDE İMPLANT VE DİŞ İÇİN ‘’MEGAGEN İMPLANTLARI’’ en kaliteli implant

En kaliteli implant için detaylı bilgi için Tıklayın..

Kalsiyum Yüzey Teknolojisi Nedir?

21yy. implantı ödüllü tasarımı ile dünyada tek kalsiyum yüzeyli implant olma özelliğine sahiptir.               Daha hızlı ve güvenli şekilde implantın iyileşmesini sağlar.

İmplant Nedir? Nasıl Yapılır? Avantajları Nelerdir?

Dental implant, eksik dişlerin yerine; işlevini ve estetiğini tekrar kazandırmak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleridir. İmplant, ayakta tedavi kapsamında lokal anestezi altında cerrahi bir işlem ile yerleştirilebilir.

İyileşme süresi tamamlanıp implant çevresi tamamen yeni kemikle dolduktan sonra, implantın üst yapısı yerleştirilir. Üst yapı, köprü, parsiyel veya tam protez şeklinde olabilir.

Adım adım yeni bir gülümsemeye

Detaylı bir teşhis, bireysel danışmanlık ve uzman bir hekim tarafından gerçekleştirilen tedavi dental implantlarla tedavide büyük önem taşır. Yeni gülümsemenize giden yol sandığınızdan daha az karmaşık olabilir ve daha az zaman alabilir.

İmplant Muayenesi Nasıl Yapılır ?

İmplant muayenesinde genel sağlık durumunuz hakkında bilgi alınır, gerekli görülürse bazı tahliller istenebilir. (diyabet, damar hastalıkları… vb).Röntgen ya da tomografide implant için gerekli kemik yoğunluğu ölçülür, anatomik oluşumlar, ne tür ve kaç tane implant  yerleştirilecğine karar verilir.

İmplant Yerleştirilmesi Nasıl Yapılır ?

İmplant normal şartlarda lokal anestezi altında yerleştirilir. Diş hekimi, çene kemiği içine implantın yerleştirileceği boyutlarda bir “yuva” hazırlar. Bu süre, durumunuz, ihtiyaçlarınız ve yapılacak işleme bağlı olarak değişmektedir. Bir tek ameliyat 10 dakika ile bir kaç saat arası sürebilir.

İyileşme Nasıl Olur?

İmplant çene kemiğine sağlam bir şekilde tutununcaya kadar, hastanın genel tıbbi durumuna bağlı ve kullanılan implanta göre altı hafta ile birkaç ay arasında değişen bir süre gerekmektedir. Yaklaşık bir haftanın sonunda dikişler alınır. İmplantın üzerine bir geçici protez yerleştirilebilir. Bu sayede hasta, günlük yaşamına devam edebilir. İyileşme sürecinde özenli bir ağız hijyeninin önemini hastaların göz önünde bulundurması gerekir.

Yeni dişler

Kuron, köprü ya da total protez – diş laboratuarı hastadan alınan ölçünün üzerinden hastaya uygun protezi üretecek ve iyileşmeyi takiben bu protez hasta ağzına yerleştirilecektir.